AIRSOFT HRA

Čtvrtek 31.5. 2018 – registrace
– Otevření OFFZONE ve 13:00 hod.
– Registrace a prezentační zóna otevřeny do 20:00 hod. Pozdní registrace na základě předchozí žádosti.
– Občerstvení otevřeno do 24:00 hod.

Pátek 1.6. 2018 – registrace
– Registrace a prezentační zóna otevřeny od 9:00 hod. do 22:00 hod. Pozdní registrace na základě předchozí žádosti.
– Občerstvení otevřeno do 24:00 hod.

Sobota 2.6. 2018 – Neděle 3.6. 2018 – Airsoftová scénářová hra BOMINGO
– úvodní nástup 9:00 hod., sobota 2.6. 2018
– noční neherní pauza od 20:00 hod., do 9:00 hod.
– závěrečný nástup ve 13:00 hod., neděle 3.6. 2018

– Občerstvení otevřeno v sobotu od 8:00 hod. do 24:00 hod., v neděli od 8:00 hod. do 15:00 hod.

Účastnický poplatek:
– 500 Kč/osoba v první vlně prodeje lístků

Poznámka:
– Striktní zákaz podávání a konzumace alkoholu od páteční půlnoci do nedělního konce hry. Zákaz se nevztahuje na dobu otevření občerstvení během noční neherní pauzy.


LEGENDA:

Vzhledem k mezinárodnímu pojetí hry je Angličtina základním herním jazykem.

Připravena pro vás bude dvou denní dynamická scénářová airsoftová hra s noční neherní pauzou a 30 min. refresh intervalem. Kontrolujte území, zajistěte a zlikvidujte radioaktivní odpad, najděte ukradené zlato a plňte další speciální úkoly, za které získáte peníze. Jen tak zajistíte pro vaši herní frakci výherní body.

Výchozí situace:
Kdesi v jižní Africe, v oblasti Capriviho výběžku, leží provincie Bomingo. Na Africké poměry to nebyla žádná rušná oblast, ale stále šlo o velký zapadákov. Až do chvíle, než si tento kraj vybrala za sídlo své nové pobočky ECO Industries Corporation. Během několika let se provincie Bomingo stala centrem místní oblasti. Mohutné investice do rozvoje provincie Bomingo si naklonily téměř celé místní obyvatelstvo, které na ECO Industries Corporation pělo pouze chválu. Vše vyvrcholilo stavbou moderního zařízení na zpracování jaderných odpadů. Nejekologičtější zařízení na světě si dokázalo poradit s jakýmkoliv radioaktivním materiálem, který kdy lidstvo vyrobilo. Svět oslavoval novou éru jaderné energetiky bez následné ekologické zátěže a místní obyvatelé byli pyšní, že se na ně dívá celý svět. Ale nebylo to zase tak idylické, jak se zdálo.

Problémem se stalo několik úložišť dovezeného radioaktivního odpadu a jiných podobných materiálů, které v provincii Bomingo postupně vznikly. Jak kapacita areálu přestala stačit, tak se veškerý dovezený odpad v tichosti uchovával v divoké přírodě. Úložiště bylo v neobydlené oblasti u hranic se sousedním státem Catira jen s minimální ostrahou ECO Industries Corporation. Odpad se ovšem dál dovážel rychleji, než se zpracovával. Aby se dodržely závazky a společnost zvládala zpracování dle plánů, začal ředitel Vaselij Egor potají prodávat některé typy radioaktivních odpadů. Především ty, vhodné k dalšímu vojenskému zpracování. Osobní chamtivost se začala vyplácet a ředitel rychle vydělal milióny, které uložil do zlata. Do svého podnikání postupně zapojil většinu páteřních pracovníků pobočky, ale z peněz se však neměl radovat dlouho…

Asi po roce činnosti se uskutečnila neúspěšná předávka jaderného odpadu teroristické organizaci LPAGO. Vše dopadlo, jak nejhůře mohlo. V místě předávky při přestřelce s ozbrojenci vypukl požár a zachvátil i nákladní automobily s radioaktivními látkami. Ačkoliv zamoření okolí nebylo extrémně nebezpečné, bylo rozsáhlé a zdraví rozhodně neprospívalo. Celý incident nebylo možné před světem utajit. Náhle bylo jasné, že pobočka ECO Industries v Bomingu dělá něco, co nemá. Něco co může zničit jméno ECO Industries Corporation na celém světě. Centrální vedení korporace se rozhodlo ihned jednat a poslalo interní kontrolory do Afriky, aby vše vyšetřili. Na místě však kontroloři zjistili, že ředitel i množství pracovníků závodu zapletených do špinavých obchodů s radioaktivním materiálem zmizel neznámo kam.

Celý závod i úložiště odpadů ECO Industries Corporation byly prakticky nehlídané. Stačilo nyní málo, a kdokoliv by se mohl odpadu z úložišť zmocnit. Zvláště v neklidné Africe to byla věc děsivá. Tou dobou už do provincie Bomingo cestovali i experti pro jadernou bezpečnost při OSN. Takový skandál si ECO Industries Corporation nemůže dovolit. Korporace proto neváhala a do Afriky ihned tajně vyslala DQS – Oddělení rychlých řešení (Department of Quick Solution). Jeho příslušníci dostali za úkol zajistit celý závod a především úložiště jaderných odpadů dříve, než se na místo dostanou mezinárodní experti OSN. Odpadu se bylo nutné rychle zbavit.

Incident s neúspěšnou předávkou samozřejmě nezůstal utajen ani provinční radě. Vládní guvernér Mungabe rozhodně netoužil po tom, aby mu v jeho oblasti hrozilo jakékoliv zamoření radioaktivitou i když mu korporace nabídla slušné peníze za vybudování nového dočasného skladiště na tomto území. Sliby o tom, že vše okolo odpadu je bezpečné a korporace si ho hlídá, vzali za své a guvernér Mungabe se rozhodl jednat dřív, než se stane další neštěstí. Ke střežení skladišť a převzetí závodu vyslal svou vojenskou gardu Tichých Hyen. Úkol je prostý – zmocnit se nehlídaných úložišť, materiál odvézt pryč a dopadnout viníky.

Nicméně guvernér, vysloužilý revoluční generál, je člověk pragmatický a došlo mu, že když už se s tím odpadem musí zabývat, zaslouží si tato snaha určitou kompenzaci. Třeba by odpad mohl rovnou prodat za hranice státu a z tohoto bohulibého činu i něco získá. Bylo jasné, že i proto musí garda jednat rychle a efektivně, než se k úložištím dostane kdokoliv jiný.

Z dobře informovaných zdrojů se proslýchá, že ředitel Vaselij Egor stihl utéct jen s hotovostí v dolarech, ale v okolí úložišť bylo údajně vybudováno i několik tajných skrýší se zlatými cihlami, které získal při prodeji odpadu. Oběma stranám by nález zlatých cihel pomohl. Guvernér by získal peníze pro své občany a korporace by zase lépe pokryla finanční ztráty z tohoto skandálu…

Ani jedna strana netuší nic o plánech té druhé a tak se v Bomingo schyluje k velké a krvavé bitvě.

Systém hry

V herním prostoru se nachází několik skladišť radioaktivního odpadu. V každém skladišti se neustále připravuje radioaktivní odpad k odvozu. Ten kdo v určený čas kontroluje skladiště, může převzít k transportu připravený odpad a dopravit ho do místa určení.

Pro likvidaci radioaktivního odpadu jsou určeny pevné asanační linky, které je nutné po dobu provozu kontrolovat, případně zničit, pokud padnou do rukou protivníka.

Tyto linky však lze využit i pro extrakci vysoce radioaktivního materiálu určeného pro výrobu jaderných zbraní. Takový materiál lze výhodně prodat na smluveném místě překupníkům k vývozu do Catiry.

Cenný je pochopitelně i jen samotný radioaktivní odpad. Další finance pak lze vydělat za ukořistěné zlato a jiné speciální úkoly.

Kdo vydělá více peněz, ten vyhrává!

Tiché hyeny – Silent Hyenas

Guvernérova garda Tichých hyen není název nějakého místního gangu, ale opak je pravdou. Místní vládní guvernér je zasloužilým generálem, který při válce za nezávislost země prošel se svými druhy tvrdými boji. Z této války se vrátil se skupinou loajálních vojáků, kterým se přezdívalo Tiché hyeny, protože se svými jednotkami operoval v utajení za nepřátelskou linií. Byl zvyklý nešetřit své nepřátele!

Už tehdy byly jeho jednotky velmi dobře organizované a věrné charismatickému generálovi. Řadové příslušníky své gardy podrobuje i v době míru kvalitnímu výcviku a odborné přípravě. Guvernér si navíc díky své rozumné ekonomické politice, může dovolit vojáky vybavit na africké poměry velmi kvalitním vojenským vybavením. Profesionální jádro Tichých Hyen tak rozhodně na první pohled nepůsobí jako typická africká vládní milice ale spíše jako dobře vybavená elitní jednotka. I dobrovolnická část gardy je dobře vycvičená a vybavená, protože guvernér po všech jejích členech vyžaduje účast na pravidelných cvičeních. Tiché hyeny jsou výborně vycvičené a motivované jednotky, u kterých převažuje touha bojovat za populárního guvernéra, který vždy jednal pro blaho místní oblasti a jejích obyvatel.

Úkolem Tichých Hyen je obsadit skladiště radioaktivního odpadu v místní oblasti a co největší díl tohoto odpadu vyvézt potají skrz překupníky do Catiry, aby jednou provždy zmizela tato nebezpečná skládka. Za každou tunu vyvezeného odpadu přísluší Tichým Hyenám finanční odměna. Druhým úkolem Tichých hyen je vyrovnat se jednou pro vždy s ECO Industries Corporation…

Ústroj Tichých hyen:
Oděv: vojenské uniformy v tmavě zelené či olivové barvě a tmavo zelených – tmavo hnědých maskovacích vzorech – např. Vz.95, Woodland, MARPAT, Tigerstripe, DPM, Flecktarn, Wz.93 (Polsko),…
Pokrývka hlavy: baret, šátek či zelená/maskovaná helma ve výše uvedených kamuflážích
Zakázané barvy a kamufláže: dominantní barva: černá, šedá, písková a pouštní kamufláže

ECO Industries Corporation – DQS

DQS – Oddělení rychlých řešení ECO Industries Corporation je přímo předurčené pro naléhavé situace a bleskové vyřešení náhlých problémů v zahraničí při použití více či méně přiměřené síly. Ve znaku má rozseknutý gordický uzel a o jeho existenci ví jen několik zasvěcených.

Rozhodně se nejedná o partu hlídačů parkovišť či ostrahu objektů ECO Industries Corporation. DQS tvoří směsice bývalých vojáků, policistů, dobrovolníků a jiných specialistů, kteří se podrobili náročnému výcviku a stali se jádrem bezpečnostních sil ECO Industries Corporation. Tito „korporační bezpečáci“ jsou často krátkodobě posilováni o žoldáky z oblastí, ve kterých mají působit, aby bylo zaručeno co nejrychlejší řešení daného problému. Jsou dobře vyzbrojeni, vycvičeni a především dobře placeni, takže jejich motivace vychází z bezmezné loajality ke korporaci, která se o ně vždy dobře postarala a jejich úsilí náležitě finančně ohodnotila.

Nejnovějším úkolem DQS je zajistit několik skladišť jaderných odpadů v Bomingo a veškerý odpad vyvézt z města za hranice místní správní oblasti, mimo dosah expertů OSN. Za každou tunu vyvezeného odpadu přísluší DQS finanční odměna. Zvláštní prémii vedení korporace vypsalo i na dopadení Vaselije Egora a nalezení zlata jež de facto patří korporaci.

Ústroj DQS:
Oděv: oblečení stylu kontraktor prioritně v pískové, šedé či černé barvě, nebo maskovacím vzoru založeném na světle zelené a pískové barvě – např. Multicam & MTP, HDT, ATACS, Mandra, ACU,…
Pokrývka hlavy: čepice nebo klobouk, písková, černá/maskovaná helma ve výše uvedených kamuflážích
Zakázané barvy a kamufláže: dominantní barva tmavě zelená a tmavě hnědá